Az osztrák AGRANA csoport tagjaként a kaposvári székhelyű Magyar Cukor Zrt a hazai cukoripar egyetlen, működő cukorgyárral is rendelkező szereplője. Évi 105.000 tonna cukorgyártással a Magyar Cukor Zrt a hazai cukor igény jelentős részét elégíti ki. 2010-ben a jelentős fejlesztéseket hajtottak végre, melynek része volt a Petőházán működő üzem korszerűsítése is. Itt felszerelésre került gyorskapuk fő feladata a csomagoló üzem és raktár elválasztása, valamint a raktár és az árurakodó tér elválasztása. A 2010-ben felszerelt gyorskapuk rendkívüli igénybevételnek és környezeti hatásoknak vannak kitéve, de kiválóan megfelelnek az igényeknek.
A csomagoló üzemet és raktárt elválasztó gyorskapu a nagy targonca forgalom miatt napi közel 1000 alkalommal nyit és zár. A raktárt és az árurakodó teret elválasztó gyorskapu kevesebbet van használva, viszont, mivel a belső teret választja el a külső tértől, rendkívüli szélterhelésnek van kitéve. A legtöbb hasonló kapu nem alkalmazható ilyen szélterhelés esetén, de a DITEC SECTOR gyorskapu ellenáll akár a 90km/órás sebességű szélnek is.
A DITEC ipari gyorskapuk 3×3 méteres és 3,5×4 méteres méretűek, 1-1 átlátszó ablakelemmel. Működtetésük a kapuk minkét oldalán elhelyezett nyomógombokkal és láncos húzókapcsolókkal valósult meg. Használata rendkívül biztonságos, mert az ACS ütközésvédelmi rendszer, a biztonsági fotocella és a mozgó ponyva alján lévő biztonsági él védelem minden esetben megakadályozza a rácsukódásos baleseteket.
Egy DITEC ipari gyorskapu használata egyszerű és csak minimális karbantartást igényel. A külön dobozban elhelyezkedő intelligens vezérlő elektronika lehetővé teszi, hogy vezérelhető legyen akár távirányítással, beléptető rendszer, vagy más folyamatirányítás útján, különböző gépsorok részeként is.
A nagy színválasztéknak köszönhetően egy DITEC ipari gyorskapu esztétikusan illeszthető bármilyen környezetbe, de rendelhető teljesen átlátszó kivitelben is. DITEC SECTOR gyorskapu esetében nem jelent problémát az egyedi méret sem. 6×6 méteres méretig bármilyen méretben rendelhető FELÁR NÉLKÜL.
Gyorsműködésű ipari kapu alkalmazása számos előnnyel jár. A kapu gyors működése jelentősen lecsökkenti a légáramlást, ami közvetlen energia megtakarítást jelent. Külső teret a belsőtértől elválasztva történő alkalmazáskor a gyorskapu megakadályozza, hogy a szél az épületbe fújja a port, a faleveleket.
További gyorskapu információk és gyorskapu referenciák megtekinthetők weboldalunkon.




